Edit here: Style Properties -> Header and navigation

Nasıl Yapılır XenForo Ücretli Üyelik Ödeme Sistemi

Nasıl Yapılır
Staff
Katılım14 May 2022
Mesajlar1,405
Çözümler50
T. puanı1,777
Konum Almanya
CF-Coin 8,573
bayram#3463
905529374247
XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Biliyorsunuz ki kısa süre önce dünya çapında çok büyük bir önemi olan ve herkes tarafından kullanılan Paypal Ödeme Sistemi Türkiye'de oluşan sıkıntılardan dolayı. Türkiye'de Paypal kullanımı kapandı. XenForo da entegre olan Ücretli Vip Üyelik Sistemi ise sadece Paypal ile çalışmaktadır. Bu yüzden dolayı ödemeler hakkında sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız bulunuyor. Bu sıkıntıdan kurtulmanız için sizlere dolaylı yoldan olarak Alternatif Ödeme sistemini anlatacağım.

Gerekli Olan Eklentiler;
  • Brivium - Credits Premium
  • Brivium - Credits Premium Payzaa Entegration
  • Brivium - Store
  • Brivium - (Store Product) Account Upgrades
Bize gerekli olan eklentileri üstte sıraladım, Eklenti olarak Credits Lite kullanabilirsiniz fakat kredi sisteminde kısıtlamalar olacaktır. Yukarıdaki eklentileri sırasıyla kurulumunu gerçekleştirin.

Paketleri oluşturduktan sonra Store eklentilerini kurun, Store eklentilerinden Account Upgrades'in içerisinde brivium-credit-event.XML dosyası olacak eklenti kurulumu bittikten sonra bu xml dosyasını Credit > Events alanından içeri alın. Son olarak tüm ayarlamalar bittikten sonra kullanıcı yetkilerini ayarlayın.
NOT: XenForo'nun VIP Sisteminden farklı olduğundan dolayı sistemi aktifleştirdiğiniz de yenilemesi olan üyeler varsa sorun yaşamamaları için tüm ayarlar bitince admin panelinden paketi pasif yapın. Bu eklentinin Logları farklı alanda bulunacaktır. Bu yüzden dolayı admin panelindeki kullanıcı yükseltmeleri kısmını değil Store alanındaki kayıtlara bakmanız gerekmektedir.
 
SPAM YAPMAK YASAKTIR!
  • Örneğin: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, çalışıyor, ty ve benzeri!
  • Örneğin: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak. teşekkürler, tşk ve benzeri!
  • Bir başkasının mesajını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginiz olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır.
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız!
  • Spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildirmeniz önem ve rica olunur!
Üst
AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım