Edit here: Style Properties -> Header and navigation

Nasıl Yapılır Xenforo Import Nasıl Yapılır ?

Nasıl Yapılır
New User
Katılım16 May 2022
Mesajlar88
T. puanı25
CF-Coin 0
Şimdi buradakı amac su diyelimki ornek verelım xenforo 2.1.4 ****** surum kullanıyosunuz ve artık 2.el lısans almak forumunuzu lısanslamak ıstıyosunuz ama buldugunuz surumler hep 2.1.4 altı mesela bunu buldunuz 2.1.0 ve almak kullanmak ıstıyosunuz.

Şimdi adımlar soyle;

Forumunuzun ana dizinde oldugunu var sayalım yani www.domain.com dan ****** xenforo forumunuz kurulu.

Şimdi ılk once aynı hosta lisanslı bir xenforo forumu kuruyoruz 0 dan ornek verelım nereye kuralım mesela /forum olsun buraya kuralım.

Xenforo panele girdik forumun dosyalarınını ındırdık forum dızınıne attık ve alanadi.com/forum/install dedık 0 lısansı forumu kurduk. bitti. (bu adımdan sonra dilersenız TR dil paketi yuker oyle devam eder dilersenız ingilizce devam edersınız farketmez.)
Lisanslı xenforo muzun admin panelıne giriyoruz resımdede size gostermıs oldugum gibi araclar ve bakım/veri bakımı/içeri veri aktarımı kısmına tıklıyoruz.

Burada karsımıza bazı secenekler cıkıyor ben bu anlatımı xenforo ıcın yapıyorum lakın orada yer alan diğer seceneklerdede az cok mantık aynı xenforo 2.1 beta ya tıkladık ve ileri dedik,
karısımıza
Kaynak veritabanı yapılandırması cıktı ;
şimdi burada adımlar soyle:

MySQL server : localhost
MySQL port : 3306
MySQL user name : eskı ****** forumdakı db kullanıcı adı
MySQL password : eskı ****** forumdakı db şifresi
MySQL database name :eskı ****** forumdakı db adı
Data directory : /home/USERNAME/public_html/data
Internal data directory : /home/USERNAME/public_html/internal_data

 • SON 2 SATIRDAKİ USERNAME YAZAN KISIMA FTP KULLANICI ADINIZI YAZINIZ. yada cpanele giriş yapın dosya yonetıcısıne tıklayın acılan sayfada sol ustte ev ıconun yanındakı adrese bakın.
 • Bu bilgileride girdikten sonra bir sonraki adımda en alt satırda bizden bir tablo ısmı girmemizi istiyor. burayada lisanslı yenı forumumuzun verıtabanı adını yanı db name sini yazıyoruz.
 • Sonra ileri deyip adımları onaylıyoruz. bu adımda bizden neleri tasımamızı ısteyen bir sayfa cıkacaktır o alanda zaten hepsi secilidir yine secili sekılde devam ediyoruz.
 • işlem bu kadar...
 • Konu mesaj uye kaybı olurmu HAYIR. ama suna dıkkat edın bu tasıma sonrası site ayarları 0 lanır. 0 bir Xenforo forum nasıl ise sizi oyle bir forum karsılar.
 • ve sunuda eklemek ısterım, benim yaptıgım bir tasıma ıslemı sonrasında sitede konulara eklı olan resımler gitt. baska hiçbir veri kaybım olmadı ama resimler gittti bunu belirtmekte fayda var.
 
SPAM YAPMAK YASAKTIR!
 • Örneğin: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, çalışıyor, ty ve benzeri!
 • Örneğin: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak. teşekkürler, tşk ve benzeri!
 • Bir başkasının mesajını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
 • Bilginiz olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır.
 • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız!
 • Spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildirmeniz önem ve rica olunur!
Üst
AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım