Edit here: Style Properties -> Header and navigation

Kaliteli AdSense geliri sağlayan 3 tür site

Staff
Katılım14 May 2022
Mesajlar1,405
Çözümler50
T. puanı1,777
Konum Almanya
CF-Coin 8,573
bayram#3463
905529374247
Kaliteli AdSense geliri sağlayan 3 tür site
  1. Blog sitesi. ...
  2. Forum sitesi. ...
  3. 3. Ücretsiz online araç sitesi.

Sitenizden nasıl para kazanacağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? Bu 3 tür site AdSense ile tutarlı bir şekilde iyi çalışır.

Google AdSense'i kullanarak web sitenizden nasıl para kazanabileceğinizi mi öğrenmek istiyorsunuz? Öyleyse Google AdSense'e dair bilmeniz gereken en temel ipucu, hangi tür sitelerin Google AdSense'i kullanarak en çok parayı kazandığıdır. Bu soru en basit şekilde, yüksek trafik yoğunluğuna sahip belirli bir konuya odaklanan ve bol miktarda içerik barındıran site olarak cevaplanabilir. Ayrıntılı olarak açıklamak gerekirse AdSense geliri elde etmek için oluşturmanız gereken üç tür site vardır.

Oluşturduğunuz sitenin türü ne olursa olsun sitenizin Google AdSense politikalarına uyduğundan emin olun. Özellikle, Google AdSense'te izin verilmeyen belirli içerik türleri hakkında bilgi edinin.

1. Blog sitesi​

Nadiren değişen içeriğe sahip birkaç sayfalık sitelerin aksine bloglar, sizinle birlikte diğer kullanıcıların da düzenli olarak yeni içerik eklediği sitelerdir (AdSense politikaları kapsamında, diğer kullanıcıların eklediği içeriklerden de siz sorumlu olursunuz). Bu sıklık bazı bloglarda saatlik ila aylık ölçekte olabilir. Söz konusu sıklık değeri, katkıda bulunanların sayısı ve editörlerin içeriği gözden geçirip yayınlamak için ihtiyaç duyduğu süre de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

Daily Dot gibi popüler bloglar, Google AdSense'i kullanarak ziyaretçileri üzerinden para kazanıyor. Bu ziyaretçiler, Google Görüntülü Reklam Kampanyası Planlayıcı'ya göre ayda ortalama beş ila on milyon gösterime katkıda bulunuyor. Bu gibi bloglarda başlık, blog yayını alt bilgisi ve her kategorideki en popüler yayın girişlerinin arasındaki alan da dahil olmak üzere sitedeki çeşitli noktalara Google AdSense banner'ları yerleştiriliyor.

Yerleştirilmiş kaynak resmi

2. Forum sitesi​

Kendi içeriğinizi yazma veya içerik yazanları yönetme fikrinden emin değilsiniz AdSense geliri elde etmek için ikinci en iyi seçenek forum türündeki sitelerdir. Forumlar, insanların belirli konuları tartışmak için buluştukları yerlerdir. Örneğin aşağıda belirtilen glfrm.com sitesi dünyanın her yerinden Yazılım severlere yönelik olan ve Google AdSense'le para kazanan bir forumdur.

Bu site, bir milyondan fazla yayını ve 49.000'in üzerindeki üye sayısıyla oldukça aktif bir forumdur. Sitenin ödeme yapmayan üyeleri, tartışmaları ziyaret ettikleri süre boyunca Google AdSense reklamlarını görür.

Forumlara gelince, önce içerik oluşturmanız gerekir, ancak uzun blog içeriği yerine, tartışma açmanız ve sizinle bu tartışmalara katılacak kullanıcıları bulmanız gerekecektir. Zamanla, daha fazla kullanıcı ortaya atılan konuyla ilgili tartışmaya katıldığı için ziyaretçilerinizin o konuyla ilgili reklamlara tıkladığını göreceksiniz. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle ilgili özel AdSense politikalarını incelediğinizden emin olun.

3. Ücretsiz online araç sitesi​

Geliştiriciler veya geliştirici istihdam edecek bütçesi olanlar, ücretsiz online araçlar sunan bir site oluşturarak da AdSense geliri elde edebilir. Ücretsiz online araçlar, özellikle bu araçları kullanacak doğru hedef kitleyi bulabilir ve topluluklarına bu siteyi tavsiye etmelerini sağlayabilirseniz oldukça popüler hale gelebilir.

Örneğin GIFmaker.me sitesini ele alalım. Bu site, sosyal medya ağlarında oldukça popüler hale gelen GIF'ler oluşturmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir online araç sunar. Ücretsiz bir GIF oluştururken site ziyaretçisine sitenin üstünde ve kenar çubuklarında çeşitli Google AdSense reklamları gösterilir.

Yerleştirilmiş kaynak resmi

Ücretsiz online araç siteniz, hedef anahtar kelimeniz için 1. sırada yer alabilirse AdSense gelirinizle buna değer ücretsiz bir online araç geliştirmeye yatırım yapabilirsiniz.

Google AdSense için kullandığınız sitenin türü ne olursa olsun, web sitenizden başarılı bir şekilde para kazanmak için üç anahtar aşağıda açıklanmaktadır. Öncelikle, blogunuz, forumunuz veya ücretsiz online aracınız için seçtiğiniz konunun, insanların ilgisini çekecek ve arama yapmalarını sağlayacak bir şey olduğundan emin olmalısınız.

Düşündüğünüz bir konunun Google arama kullanıcıları arasında popüler olup olmadığını görmek için Anahtar kelime aracını kullanabilirsiniz. Örneğin, gif maker aylık ortalama 110.000 arama alıyor ve SimilarWeb'e göre aylık bir milyonun üzerinde ziyaretçisiyle ilişkilendiriliyor. Google Web Yöneticisi Yönergeleri'nin "Google'ın sayfalarınızı anlamasına yardımcı olun" başlıklı bölümünde açıklandığı şekilde, anahtar kelimenizin sitenizin uygun yerlerinde kullanıldığından emin olmanız önemlidir.

İkinci olarak, web sitenize gelen ziyaretçiler için faydalı bir şeyler oluşturmanız gerekir. Elbette nihai hedefiniz, gelir elde etmek için reklamlarınızı tıklamalarını sağlamaktır. Ancak, bilgilendirici blog yayınları oluşturmazsanız, ilgi çekici tartışmalar açmaz veya değerli bir araç sunmazsanız insanlar web sitenize gelmekten vazgeçer. Bunun sonucunda, reklamlarınızın tıklanması için gereken ziyaretçileri kaybedersiniz.

Üçüncü olarak, içeriğinizi tüketmesi, tartışmalarınıza katılması ve aracınızı kullanması için ihtiyaç duyduğunuz ziyaretçilerin gelmesini sağlamak amacıyla blogunuzu, forumunuzu veya aracınızı tanıtın. Sitenizi tanıtarak, sitenizin arama motorlarında en üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak sosyal medya paylaşımları ve değerli geri bağlantılar kazanmasına yardımcı olursunuz. Sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını nasıl doğru şekilde yükselteceğinizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için yine Google Web Yöneticisi Yönergeleri'nin "Google'ın sitelerinizi bulmasına yardımcı olun" bölümüne başvurabilirsiniz.
 
SPAM YAPMAK YASAKTIR!
  • Örneğin: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, çalışıyor, ty ve benzeri!
  • Örneğin: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak. teşekkürler, tşk ve benzeri!
  • Bir başkasının mesajını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginiz olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır.
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız!
  • Spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildirmeniz önem ve rica olunur!
Üst
AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım