Edit here: Style Properties -> Header and navigation
Known Bots Türkçe Yama

Dil Paketi Known Bots Türkçe Yama 3.20.0

indirmek için izniniz yok
Dil Paketi
Bu XenForo 2.x eklentisi, oturumlarda bot tespiti için ek tanımlar ekler.

Bu, herhangi bir zamanda çevrimiçi olan kullanıcıların sayısının robotlara karşı daha doğru bir şekilde gösterilmesini sağlar.

Gereksinimler

Bu eklenti PHP 7.0.0 veya üstünü gerektirir ve XenForo 2.x üzerinde çalışır

Kullanım

Mevcut Ziyaretçilere baktığınızda, tanımlanmış ek robotlar göreceksiniz - ayrıca o sayfadaki "Robotlar" listesine bakın http://www. example.com/online/?type=robot
1569992317809.png

Ayrıca mevcut robot sayısını Üyeler çevrimiçi widget'ına ve Çevrimiçi istatistik widget'ına (geçerli ziyaretçi sayfasından) ekleriz. Bu, seçenekler aracılığıyla devre dışı bırakılabilir.
1574032520691.png

1574032528995.png

Şu anda bilinen botların tam listesini görüntülemek için yönetici alanında bir araç vardır:
1589696038525.png

... ve bir bot olarak algılanıp algılanmayacağını görmek için bir kullanıcı aracısı dizesini test etmenizi sağlayan başka bir araç:
1589696060644.png

v3 yeni bir özellik ekler: jenerik bot tespiti

Kullanıcı Aracısı dizileri "bot", "crawl" veya "spider" anahtar sözcükleri için taranır - halihazırda bot olarak algılanmayan ve bu dizilerden birini içeren Kullanıcı Aracısı önbellekte saklanır ve bu bilgilerin haftalık olarak e-posta ile gönderilmesi seçeneğiyle (varsayılan olarak etkin değildir) yönetici kullanıcı arabirimi aracılığıyla görünür kılındı.

Yeni botların gönderileceği varsayılan e-posta adresi bana teslim edilecek - ancak, yönetici bu bilgileri seçtikleri herhangi bir adrese göndermekte özgürdür ve tespit edilen botları manuel olarak bana iletebilir.

Algılanan kullanıcı aracılarının otomatik e-postalarını açmak için Yeni Botlara E-posta Gönder seçeneğini işaretleyin ve bir e-posta girin (veya varsayılan ayarda bırakın).
1598534308662.png

Son zamanlarda tespit edilen botları, bot listesi e-postasını hemen göndermek için bir düğme ile görüntüleyen bir yönetici kullanıcı arabirimi aracı vardır:
1598534671528.png

Gizlilik Bildirimi

v3, otomatik olarak algılanan yeni robotların listesini yönetici tarafından yapılandırılabilen bir e-posta adresine e-posta ile göndermek için yeni işlevsellik ekler.

Varsayılan ve önerilen değer, bilinen botlara hampel.io adresinden e-posta

göndermektir. Bu adrese gönderilen e-postalar, yalnızca bu eklentiye eklenecek yeni botları belirlemek amacıyla kullanılacaktır.

E-posta adresleri satılmayacak veya herhangi bir pazarlama listesine eklenmeyecektir - bizimki bile.

Bize gönderdiğiniz e-postalarda tespit edilen sorunlar varsa, iletişim kurmak için yanıt verebiliriz - ancak bu, duruma göre ve yalnızca bu eklentinin işleyişinde sorun giderme amacıyla olacaktır.

E-postaların size ulaşması için adresi geçici olarak kendi adresinizle değiştirerek e-postaların içerdiği bilgileri kontrol edebilirsiniz. Hâlâ bu e-postaları işlememizi istiyorsanız, lütfen onları yukarıdaki adrese iletmekten çekinmeyin.

Bir kullanıcı aracısı dizeleri listesi dışında, e-postada yer alan tek bilgi, forum postacısı ve SMTP sunucuları tarafından e-posta başlığına otomatik olarak eklenen bilgiler olacaktır.

Logging v3.4 , gönderilen bot e-postaları hakkındaki bilgileri günlüğe kaydetmek için Monolog Logging Service

eklentisiyle isteğe bağlı olarak entegre edilecek yeni işlevsellik ekler . Monolog eklentisini kurmanız ve yapılandırmanız yeterlidir; günlük kaydı e-postası her gönderildiğinde bilgiler içeren bir günlük dosyası oluşturulur (günlüklerin görünmesi için minimum günlük düzeyi Bilgi olarak ayarlanmalıdır).
Yazar
İnfo
İndirilme
6
Görüntüleme
39
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

İnfo ait diğer kaynakar

Üst
AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım